0

PRE TAČNO 16 GODINA: Prvi put nastupili kao Srbija – ‘Bože pravde’ i pobeda nad Češkom u gostima! (VIDEO)

Objavljeno: 16.08.22 u 23:51

Jubilej za našu zemlju!

Na današnji dan, pre 16 godina, Srbija je odigrala prvu utakmicu kao samostalna država. Tog 16. avgusta 2006. godine u gradu Uhersko Hradište intonirana je himna „Bože pravde”, a Orlovi su savladali Češku (1:3).

Povela je domaća selekcija preko Jirija Štajnera u 3. minutu susreta, da bi izabranici Havijera Klementea došli do izjednačenja u poslednjim minutima prvog dela igre preko Danka Lazovića. Samo što je počelo drugo poluvreme, Srbija je povela – strelac je bio Marko Pantelić. Do kraja susreta viđen je još jedan pogodak, a to je delo Aleksandra Trišovića na nešto manje od 20 minuta do kraja susreta!