ATP

LAJOVIĆ NIJE MOGAO PREKO ITALIJANA: Srbin poražen u drugom kolu kvalifikacija!

Objavljeno: 15.08.22 u 10:11

Nije uspeo da prelomi meč.

Srpski teniser Dušan Lajović, sinoć je igrao drugo kolo kvalifikacija za plasman u glavni žreb mastersa u Sinsinatiju. On je poražen od Italijana Lorenca Musetija sa 2:0 (6:4, 6:4) i sigurno da ostaje žal zbog nekoliko razloga.

Pre svega, Lajović je dobro započeo meč, došao je do brejka već u prvom gemu, a nakon što je sačuvao svoj servis bilo je 2:0. Ipak, potom je usledio veliki pad u igri, ali i sjajan Musetijev momentum, koji je uspeo da veže 4 gema uzastopno i tako promeni tok seta.

Lajović je u završnici prvog seta imao šansu da se vrati, ali je propustio čak 3 brejk loptte.

U drugom setu i Lajović i Museti su izgubili po jedan servis gem, a u nastavku se igralo prilično izjednačeno do 4:4. Italijan je tada uspeo da oduzme servis srpskom teniseru i tako povede sa 5:4. Ni tu nije bio kraj za Lajovića, jer je u narednom gemu imao 2 brejk lopte, ali je Museti uspeo da izdrži sve napade i na kraju slavi.

Italijanski teniser će se u prvom kolu mastersa u Sinsinatiju sastati sa Hrvatom Bornom Ćorićem.