Aleksandar Bedjik Veslanje 16.4.2019. Beograd, Srbija (credit image & photo: STARSPORT/ Pedja Milosavljevic)

SRPSKI DUBKL SKUL NA ČETVRTOM MESTU: Braća Sinković dominantno do zlata!

Objavljeno: 14.08.22 u 15:12

Nismo uspeli da stignemo do medalje.

Srpski dubl skul u sastavu Aleksandar Filipović i Aleksandar Beđik, osvojio je 4. mesto na Evropskom prvenstvu u veslanju koje se održava u Minhenu. Nakon hiljadu metara, naša posada bila je na petom mestu, ali su nakon ubrzanja uspeli da preteknu Grke, na oko 500 metara do cilja.

Ipak, Litvanci koji su bili treći, dovoljno su se odaljili, pa naši momci nisu imali šanse da ih stignu. Filipoviću i Beđiku, do cilja je bilo potrebno 6:46,57 minuta.

Zlatna medalja pripala je favoritima, braći Valentinu i Martinu Sinkoviću iz Hrvatske, koji su vođstvo preuzeli nakon 500 metara trke.

Oni su slavili rezultatom 6:35,93 minuta, dok su drugi bili Španci sa 6:38,46 minuta.

Braći Sinković je ovo čak 36 zlatna medalja sa najvećih takmičenja – Olimpijske igre, svetska i evropska prvenstva i svetski kupovi.