0

Twitter/@AFCAjax

SILOVITI AJAKS: Het-trik Bergvajna za 6:1 protiv Groningena! (VIDEO)

Objavljeno: 14.08.22 u 17:06

Nastavlja Ajaks da pruža partije na koje je navikao svoje navijače u prethodnim sezonama, a na prvom meču na Jonan Krojf Areni ove sezone deklasirao je Groningen sa čak 6:1.

Kapiten reprezentacije Srbije i kapiten Ajaksa, Dušan Tadić upisao je jednu asistenciju.

U četvrtom minutu na semaforu je pisalo 1:0, a već u 10. – 1:1. Bergvajn je postigao svoj prvi gol, a za Groningen jednini pogodak na meču dao je Ngong.

Najlepši detalj u prvom poluvremenu, a možda i na celom meču, videli smo u 28. minutu meča, a u glavnoj ulozi bio je Entoni koji je postigao evrogol.

U 45. minutu ponovo je Bergvajn bio strelac na asistenciju Entonija. Igrao se 57. minut kada je bivši igrač Totenhema kompletirao het-trik, a zasluge za to idu i asistentu, našem Dušanu Tadiću.

Do 5:1 Ajaks dolazi u 66. minutu pogotkom Kenet Tejlora, a konačnih 6:1 postavio je Stiven Berhuis sa bele tačke, jer je Tadić napustio teren nekoliko minuta ranije.

Ajaks u trećem kolu ide u Roterdam u goste Sparti.