Milos Vasic Veslanje 16.4.2019. Beograd, Srbija (credit image & photo: STARSPORT/ Pedja Milosavljevic)

VASIĆ I MAČKOVIĆ BEZ MEDALJE NA EVROPSKOM PRVENSTVU: Slavio rumunski dvojac!

Objavljeno: 13.08.22 u 15:38

Bili su dobri, ali nedovoljno za medalju.

Srpski veslači Miloš Vasić i Martin Mačković, zauzeli su šesto mesto u finalu Evropskog prvenstva koje se održalo u Minhenu. Njih dvojica su finalnu trku završili za 7:01,05 minuta, dok su od pobedničkog dvojca iz Rumunije bili sporiji za 16,77 sekundi.

Srebrnu medalju osvojila je posada Velike Britanije sa vremenom 6:46,52, dok su se bronzom okitili Španci koji su trku završili za 6:49,13.

Sa druge strane srpski dubl skul, Aleksandar Bedjik i Aleksandar Filipović, ranije danas, izborio je finale. Oni su u prvoj polufinalnoj trci sa vremenom 6:36,55 minuta bili drugi, dokje španski dubl skul bio brži za 2,84 sekunde.

To finale na programu je u nedelju od 12.59.