SILOVITA ZVEZDA LAKO PROTIV VOŽDOVCA: Borili se ‘Zmajevi’, ali nisu mogli protiv aktuelnog šampiona! (FOTO) (VIDEO)

Sjajna igra Crvene zvezde!

Crvena zvezda je u okviru 6. kola Superlige Srbije na svom stadionu dočekala ekipu Voždovca.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stanković, Milunović, Eraković, Rodić – Kangva, Kanga, Ivanić – Katai, Bukari, Pešić.

VOŽDOVAC: Krunić – Mijailović, Damjanović, Milović, Hajdin – Teodorović, Purtić, Ivezić – Ćirković, Đurišić, Pantović.

Tim sa ‘Krova’ gotovo da nije imao nikakve šanse, jer su izabranici Dejana Stankovića od prvog minuta u potpunosti nametnuli svoj ritam.

Već u trećem minutu poveli su ‘crveno-beli’ kada je asistenciju Ivanića sjajno iskoristio Pešić. Nekoliko minuta kasnije, asistent je bio isti, ali ovog puta je mrežu ‘Zmajeva’ tresao Osman Bukari.

Nakon uvodna dva pogotka, Voždovac je uspeo malo da se konsoliduje i postane koliko-toliko kompetitivan.

Najbolju priliku za Vožvodvac imao je Purtić, ali je mreža Milana Borjana ostala da miruje. U 43. minutu susreta videli smo jedan dosta solidan udarac Pantovića, ali je lopta otišla pored gola.

Neverovatnu priliku propustio je Katai u 44. minutu, kada je reagovao dosta loše u jednoj više nego izglednoj prilici.

Oba trenera tokom drugih 45 minuta su sprovodila svoje određene taktičke zamisli, pa smo mogli pratiti odlično nadmudrivanje. Ipak, aktuelni prvak Srbije uspevao je da održi svoju prednost, stečenu na startu ove utakmice.

Crvena zvezda je u narednom kolu trebala da se sastane na Banovom brdu sa ekipom Čukaričkog, ali je taj duel odložen, zbog Zvezdinih obaveza u Evropi. Voždovac sa druge strane narednu utakmicu igra 22. avgusta, kada na ‘Krov’ dolazi ekipa Kolubare iz Lazarevca.

Velika greška fudbalera Voždovca u 84. minutu dovela je do trećeg pogotka na meču. Strelac je bio El Fardu Ben, a svoju treću asistenciju večeras upisao je Ivanić.

Na samom kraju, konačnih 4:0 postavio je najbolji akter susreta – Mirko Ivanić. Asistenciju je upisao Gejlor Kanga.

Na utakmici je bilo ukupno 9.132 gledaoca.