0

HAJDUK PREŽIVEO GIMARAIS: Beli izborili plej-of Lige konferencija, tamo ih čeka polufinalista LŠ!

Objavljeno: 10.08.22 u 20:00

Fudbaleri Hajduka su iskoristili ubedljivu pobedu na Poljudu od 3:1 u prvom meču, pa su i pored poraza u Gimaraisu, eliminisali Vitoriju i tako izborili mesto u doigravanju za Ligu konferencija, gde ih čeka polufinalista prošlogodišnjeg izdanja Lige šampiona, Viljareal.

Delovalo je loše po Bele iz Splita kada je Anderson već u petom minutu na asistenciju Ogave tresao mrežu golmana Kalinića. Ni do tad, a ni posle toga, gol rivala nije previše interesovao hrvatski tim, pa su sve resurse preusmerili u defanzivu, što se isplatilo na kraju.

Važno je i napomenuti da su domaći imali igrača manje poslednjih 15 minuta meča, jer je Tijago Silva, jedan od najboljih igrača domaće ekipe bio isključen zbog drugog žutog kartona.