0

ZVEZDA VODI NA POLUVREMENU NAKON DVA PENALA: Plej-of Lige šampiona je u ‘džepu’! (VIDEO)

Objavljeno: 09.08.22 u 19:48

Zvezda ima ozbiljnu prednost!

Crvena zvezda gostuje u Jerevanu u okviru revanša trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Prvi duel sa ekipom Pjunika je srpski šampion dobio sa 5:0, pa se očekuje da u revanšu ‘crveno-beli’ imaju dosta lakši posao.

PJUNIK: Bunčev, Harutunjan, Juričić, Avagjan, Bratkov, Cociju, Dašjan, Gonzales, Kovalenko, Otubanjo, Žunjinjo.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Eraković, Milunović, Dragović, Sanogo, Kangva, Kanga, Katai, Bukari, Pavkov.

U Beogradu su ostali Pešić koji odsustvuje zbog manje povrede i Ivanić koji je dobio nekoliko slobodnih dana.

Na samom startu susreta nije bilo šta da se vidi.. Crvena zvezda je bila dosta defanzivno postavljena, što je Pjuniku dalo nešto više poseda lopte u nogama, međutim oni nisu zapretili Borjanu.

Stiče se utisak da je Pjunik bio bolji u prvih 20-ak minuta igre, ali je i Crvena zvezda zapretila u nekoliko navrata. Sve u svemu, nije viđena ni jedna ozbiljna šansa u dotadašnjem toku meča.

Najbolju priliku imala je Zvezda u 26. minutu, ali je izvrsno reagovao golman domaćeg sastava.

U 28. minutu susreta nakon intervencije iz VAR sobe, Aleksandar Katai promašio je kazneni udarac, pa su mreže oba tima ostale da miruju.

Kako je utakmica odmicala, tako je Crvena zvezda bila sve bolja i ubedljivija. u 42. minutu VAR je ponovo reagovao, ovog puta zbog faula nad Sanogom dosuđen je novi kazneni udarac za ‘crveno-bele’. Loptu je uzeo Gejlor Kanga, koji je dosta preciznim udarcem uspeo da savlada rivala.