0

LIDSU POJAČANJE DONELO POBEDU: Bornmut pomrsio konce favoritu iz senke!

Objavljeno: 06.08.22 u 19:02

Fudbaleri Lidsa su na svom Eland Roudu savladali ekipu Vulverhemptona rezultatom 2:1, i to nakon preokreta. Vukovi su do prednosti stigli već u šestom minutu preko Danijela Podensa. Ipak prednost na strani gostiju je bila svega nekih 20-ak minuta, kada su kombinovanim greškama Nourija i golamana Sa, Beli došli do izjednačenja golom Rodriga.. Konačan rezultat je postavio Brenden Aronson u petnaest minuta pre kraja meča.

Bornmut je manje-više rutinski na svom stadionu savladao Aston Vilu, jednog od predviđenih favorita iz senke u Premijer ligi. Trešnjice su do prvenca po povrtaku u elitu stigli već u drugom minutu preko Džefersona Lerme. Imala je Vila inicijativu i posed veći deo meča, ali nedovoljno da se domaćin ugrozi, koji je pitanje pobednika rešio deset minuta pre kraja, nakon odličnog udarca glavom Kefera Mura.