0

JOVELJIĆ NASTAVIO DA REŠETA: Ovoga puta bio je strelac u Ligs kupu! (VIDEO)

Objavljeno: 04.08.22 u 17:06

U sjajnoj formi je bivši napadač Crvene zvezde, Dejan Joveljić, koji rešeta mreže u MLS ligi, a ovoga puta bio je precizan protiv Čivasa iz Gvadalahare u Ligs kupu.

Ovo je treće izdanje Ligs kupa u kojem se sastaju najbolji timovi iz MLS i MX. U toku je nokaut faza, a Galaksi je na „So-Faj stadionu“ slavio sa 2:0 (1:0) protiv Čivasa. Joveljić je doveo domaćina u vođstvo u 28. minutu, a konačan rezultat postavio je Perez u 62. minutu.

LK se ove sezone održava u izmenjenom formatu usled drugačijeg toka sezone zbog nekarakterističnog termina Svetskog prvenstva. Turnir su zamenile prijateljske utakmice američkih i meksičkih timova.

U prethodnim izdanjima Liga kupsa, Kruz Azul je 2019. osvojio trofej, 2020. turnir nije održan zbog pandemije virusa korona, dok je 2021. šampion bio Leon. Oba šampiona dolaze nam iz Meksika.