0

ČUKARIČKI JE NOĆNA MORA ZA LUKSEMBURŽANE: Poker Brđana u Beogradu, sledi Tvente! (FOTO)

Objavljeno: 28.07.22 u 22:12

Dominacija belo-crnih svih 180 minuta!

U revanš susretu 2. runde kvalifikacija za Ligu konferencija snage su na Banovom brdu odmerile ekipe Čukaričkog i Rasing Uniona. Igrači su nešto ranije istrčali na teren, pa se čekalo tačno 20:00 časova kako bi utakmica počela u predviđenenom terminu. Nakon ubedljivih 1:4 u Luksemburgu, Brđani su rutinski posao priveli kraju pred svojim navijačima. Čukarički je slavio sa ubedljivih 4:0 Uvodni minuti duela protekli su bez većih uzbuđenja.

Fudbal-UEFA Conference League Second Round Second leg Season 2022/2023-Cukaricki v Racing Union
Beograd, 28.07.2022.

ČUKARIČKI: Belić, Roganović, Vujadinović, Drezgić, Rogan, Mijailović, Kovač, Ivanović, Docić, Endaj, Badamosi.

RASING: Rufijer, Lorent, Omrani, Simon, Henetijer, Nakače, Garos, Simon, Muratović, Skaus, Francos.

Ndijae je odlično skočio i loptu glavom prosledio do Ivanovića. Krilni napadač je sjajno probio po levoj strani, poslao loptu snažno u petarac, a defanzivci su istu izbacili u korner. Usledila je kratka kombinacija kod korner zastavice, pa sjajan centaršut Docića koji je praktično ‘pogodio’ Badamosija. Snažni napadač je pokušao glavom, a prečka na Brdu se ozbiljno zatresla. Brđano su nastavili u svom stilu, pa je ubrzo izboren novi udarac iz ugla. Bez obzira na fantastičan rezultat ostavaren na nacionalnom stadionu u Luksemburgu, belo-crni nisu odustajali od svog stila igre, po kojem su prepoznatljivi sezonama unazad.

Čukarički je kontrolisao utakmicu, strpljivo gradio akcije, sve do 25. minuta kada su izabranici Dušana Kerkeza ponovo ozbiljno ugrozili rivala. Nakon nekoliko dodavanja na sredini protivničke polovine, u akciju se uključio Badamosi i petom atraktivno poslao loptu u srce kaznenog prostora. Tamo su utrčali Kovač i Ndijae, ali Senegalac je prvi stigao do lopte. Popularni Ibra je šutirao pravo u golmana, a glavni arbitar je prekinuo igru zbog ofsajd pozicije. Ostaje utisak da je Ndijae trebalo da prepusti loptu mlađem kolegi iz veznog reda.

Prvi pokušaj gostujućeg sastava viđen je tek u 37. minutu. Nakon dobrog trčanja u tranziciji, Simon se našao sam na nešto manje od 16 metara od gola. Vezista ekipe iz Luksemburga uputio je vrlo traljav udarac iz izuzetno povoljne pozicije. Belić nije imao posla u prvom poluvremenu.

Igrao se 39. minut kada je do izražaja došla borbenost Ivanovića. Napadač je ukrao loptu jednom od defanzivaca Rasinga, proigrao Kovača, a ovaj na sjajan način prosledio asistenciju ka Badamosiju. Nekadašnji as Kortrajka je na rutinski način zatresao mrežu Rasinga. Samo minut kasnije Čukarički je duplirao prednost. Ivanović je vrhunskim centaršutem poslužio Badamosija, a ovaj ponovo pokazao kvalitet koji poseduje. Bio je to 3. pogodak snažnog špica od dolaska na Banovo brdo.

Brđani su pokazali da su nekoliko klasa iznad protivnika već u prvom susretu, ali danas je to potvrđeno. Centrirao je precizno Bojan Roganović u 52. minutu, a vrlo efektan pogodak i prvenac u Čukaričkom upisao je Đorđe Ivanović.

Domaćin je žargonski rečeno ‘pregazio’ rivala, ali već tada podmlađeni sastav trenera Kerkeza nije imao nameru da stane. Šanse su se ređale, jedna za drugom, a najviše poslao imao je čuvar mreže Rasinga. Lukić je šutirao iz neposredne brzine u 59. minutu, a samo nekoliko sekundi kasnije sa ivice šesnaesterca sreću je okušao Miladin Stevanović. Malo je nedostajalo iskusnom desnom beku da se upiše u listu strelaca.

U 70. minutu viđena je velika gužva u kaznenom prostoru, lopta je došla do Ndijae, a Senegalac je šutirao direktno u ruke golmanu.

Štoper Rasinga napravio je kobnu grešku u 72. minutu. Nelogičan potez, poslednjeg u defanzivnoj liniji, iskoristio je mladi Mihajlo Spasojević, koji je povisio na 4:0.

Promene rezultata nije bilo do kraja susreta. Rasing je u dva navrata lepo kombinovao, ali lopta nije išla u okvir gola. Iskusni golman Belić danas nije imao mnogo posla. Čukarički je tempo prilagodio rezultatu koji se nalazio na semaforu.

Brđani su današnjim trijumfom nastavili niz od četiri uzastopne pobede u svim takmičenjima. Tim trenera Kerkeza izgleda sve uigranije kako sezona odmiče. Na Banovom brdu su svesni kvaliteta narednog rivala (Tvente), ali posle odlične igre i rezultata u kontinuitetu, nemaju razlog da ne veruju u podvig i plasman u plej-of.