0
Odbojka

SRPSKE ODBOJKAŠICE FANTASTIČNOM IGROM STIGLE DO BRONZE: Savladale su domaćina maksimalnim rezultatom!

Objavljeno: 17.07.22 u 15:50

Gledali smo vrhunski meč.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zauzela je treće mesto i osvojila bronzanu medalju na Finalnom turniru Lige nacija 2022. Srbija je danas u Ankari, u meču za treće mesto savladala Tursku sa 3:0, po setovima 27:25, 25:17 i 26:24, posle 85 minuta igre.

Izvanredna Srbija je sjajnom igrom protiv domaćina turnira, Turske, uspela da stigne do svoje prve medalje u Ligi nacija. Odigrale su najbolje kada je bilo najpotrebnije izabranice Danijelea Santarelija i stigle do prve medalje u novom takmičenju FIVB.

Žestoka borba se vodila od početka utakmice, a kulminacija je dostignuta u finišu. Stigla je Srbija do 24:22, ali je Turska uspela da poravna, da bi potom Srbija realizovala četvrtu set loptu za 27:25 i vođstvo od 1:0. U drugom setu je Srbija od starta bila u prednosti. Turska je na sve načine pokušavala da se vrati u meč, ali su seniorke Srbije koncentrisanom i preciznom igrom čuvale stečenu prednost da bi na kraju drugi set dobile sa 25:17, za vođstvo od 2:0.

Treći set je počeo odličnom igrom Srbije, koja je nastavila sa dobrom igrom, međutim ni Turska se nije predavala, pa se ušlo u neizvesnu završnicu. Vodila je Srbija do 21:20, ali su Turkinje preokrenule na 22:21. Imala je Turska 24:23, ali je Srbija povela sa 25:24 i stigla do prve meč lopte, koju je realizovala za konačnih 26:24 i trijumf od 3:0 vredan bronzane medalje.

U finalu, od 17.30 časova po našem vremenu, igraće Brazil i Italija. Seniorke Srbije se iz Ankare vraćaju sutra (ponedeljak, 18. jul) u 14.40 časova letom preko Istanbula.