Fudbal-Vojvodina v Napredak-Mozzart Super League Season 2022/2023 Novi Sad, 10.07.2022. foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

VOJVODINA MINIMALNIM REZULTATOM OTVORILA SEZONU: Pobeda od 1:0!

Fudbaleri Novosadske Vojvodine otovorili su prvenstvo pobedom!

Pobedonosni gol na meču postigao je Veljko Simić u 55. minutu igre.

Vojvodina je izašla u sledećem sastavu: Carević – Lazarević, Traore, Jeličić, Đorđević – Milosavljević (od 65. Zukić), Topić – Baraj (od 80. Nešković), Simić, Bastajić (od 65. Milošević) – N. Nikolić (od 90. Busnić).

Fudbal-Vojvodina v Napredak-Mozzart Super League Season 2022/2023
Novi Sad, 10.07.2022.

Napredak: Petrić, Jovanović, Pantić (od 68. Džugurdić), Vukajlović, Čečarić, Kočić (od 54. Šarić), Mršić, Bolha, Kojičić, Krstić, Jovanović.

Vojvodina je imala 55 posto vremena loptu u nogama, dok je Napredak bio na 45. Napredak je konkretnije otvorio utakmicu, i prvi pripretio, ali to je bilo sve od gostiju. Jovanović je gađao glavom, nedovoljno opasno za dobro postavljenog Carevića.

Pred kraj prvog poluvremena Topić, vezista Voše je šutirao snažno sa 30 metara, a golman Napretka Petrić je sjajnom paradom sprečio pogodak.

Vojvodina je u 55. minutu zasluženo došla do vođstva. Nakon duge akcije u kojoj je učestovao ceo tim, Baraj je poslao centaršut sa levog boka, Nikolić glavom spustio do Simića koji je iz peterca prevario Petrića za 1:0.

Imala je Vojvodina još šansi da poveća rezultat ali do drugog pogodka nije došlo.

Vojvodina nema za čim da žali, uzeli su sva tri boda na otvaranju i sa velikim samopouzdanjem dočekuju debitanta Mlados GAT, na svom stadionu, u subotu od 20 časova.