Košarka

ORLOVI ISPUSTILI DEVET POENA PREDNOSTI: Letonija bolja od Srbije! (VIDEO)

Objavljeno: 30.06.22 u 21:16

Novi poraz naše reprezentacije!

Seniorska reprezentacija Srbije poražena je protiv Letonije u Rigi u prvom meču trećeg „prozora“ kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023. godine rezultatom 66:59. Poslednji meč prve runde kvalifikacija za SP 2023. Srbija igra u nedelju 3. jula od 21.00 sat u niškom „Čairu“ protiv Belgije, a pobeda joj je potrebna da bi prenela što bolji skor u drugu fazu takmičenja gde će, zajedno sa Letonijom i Belgijom, formirati novu grupu sa Grčkom, Turskom i Velikom Britanijom.

Letonci su bolje otvorili meč, poveli 7:3, ali se naš tim brzo pribrao. Posle tvrde prve četvrtine, domaćin je vodio 13:12.

Smenjivale su se ekipe u minimalnom vođstvu na startu druge deonice, da bi Jaramaz trojkom, pa Avramović sa linije penala prvi put „plus četiri“ u 14. minutu – 20:16. Usledila je mini serija Letonije 7:0 za 23:20, koju je trojkom prekinuo Avramović. Serijom 9:2 Srbija je ponovo povela 29:25, a glavobolju je zadala povreda Jagodića-Kuridže u 20. minutu, zbog koje je morao van terena.

Posle dva minuta bez poena oba tima, Dangubić je pogodio trojku za 34:25. Kuruc je uzvratio istom merom za prve poene Letonije posle četiri minuta, a onda su vezali još četiri i potpuno se vratili u meč – 32:34. Kuruc je u 27. minutu ponovo pogodio za tri i opet je domaćin bio u prednosti – 37:35. Nastavio je Kuruc da pogađa, naši momci su imali problema sa realizacijom, pa je u 29. minutu Letonija imala značajnih 44:37, a na poslednjem odmoru 46:38.

Otvorio je Bertans poslednju četvrtinu trojkom i doneo svom timu najvećih „plus 11“ (49:38). Nije išlo našima u napadu, Letonija je podigla na 51:38, smanjio je Ristić, pa Davidovac na 41:51. Ipak, nisu domaći popuštali, bili su sigurni u realizaciji, pa su u 35. minutu podigli na ogromnih 57:41. Sve je išlo od ruke Letoncima, pa su na kraju rutinski priveli meč kraju u svoju korist.