0
Odbojka

KAKAV MEČ, PRVI SET SE IGRAO DO 40: Srpske odbojkašice slavile protiv Koreje! (FOTO)

Objavljeno: 16.06.22 u 23:14

Dugo će se pamtiti ovaj susret.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je maksimalnu pobedu u drugom meču A grupe II sedmice IV Lige nacija 2022. u Braziliji. Srbija je večeras po našem vremenu pobedila Koreju sa 3:0, po setovima 40:38, 25:22 i 25:22, posle 89 minuta igre.

Ostaće upamćen trijumf izabranica Danijelea Santarelija i prvi set koji je Srbija dobila sa 40:38 posle 35 minuta igre. Sve ostalo brzo će pasti u zaborav, naročito igra, koja nije bila na nivou renomea Srbije.

U prvom setu Srbija je povela sa 7:2, a u završnici sa 19:14, kada je Koreja počela da smanjuje prednost. Korejke su izjednačile na 23:23, a zatim stigle i do set lopte – 24:23. Usledila je maratonska borba, pa je Srbija iskoristila tek 10. set loptu za konačnih 40:38, posle 35 minuta, u najdužem setu u ovogodišnjoj Ligi nacija. Koreja je s druge strane imala čak 7 set lopti.

U drugom setu se od starta vodila izjednačena borba, a Koreja je imala minimalnu prednost. Sredinom seta bilo je 17:15 za Koreju, ali je Srbija preokrenula na 20:18. Uspešno je Srbija privela kraju drugi set (25:22) i povela sa 2:0 u setovima. U trećem setu je viđena ponovo rezultatska klackalica, da bi Srbija u finišu uspela da se rezultatski odvoji i na kraju trijumfuje sa 25:22, odnosno sa 3:0 u setovima.

Srbija će sutra u Braziliji igrati protiv Turske od 23.00 časa po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1. Seniorke Srbije u Ligi nacija 2022. neće u grupnoj fazi igrati sa Kinom, Dominikanskom Republikom i Poljskom.

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od utakmica četvrtfinala. Finalni turnir u konkurenciji odbojkašica odigrati od 13. do 17. jula u Ankari, u Turskoj.