Partizan - Crvena Zvezda ABA Liga Beograd, Srbija 1.6.2022. photo: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

PARTIZAN IDE PREMA POBEDI: Zvezda ima priključak, ali ‘crno-beli’ su bolji rival za sada – Evo šta kažu Grobari i Delije! (FOTO) (VIDEO) (TVITOVI)

Objavljeno: 01.06.22 u 21:36

Zanimljivih 20 minuta!

Nakon prvog poluvremena duela između Partizana i Crvene zvezde, razultat je 39:31. U pitanju je treća utakmice finala ABA lige između dva najveća rivala, a beogradski ‘crveno-beli’ imaju prednost od 2:0 u seriji.

Utakmicu je sjajno otvorio Dalas Mur sa dva pogotka van linije 6.75, ali je Crvena zvezda uspela odmah potom da nađe ritam i zadrži priključak. Košarkaši Partizana izašli su od samog starta vrlo agresivno, sa presingom preko celog terena. Nekoliko grešaka na obe strane terena učinilo je da padne ritam utakmice, ali želja i borbenost nisu izostajali niti jednog momenta.

Partizan – Crvena Zvezda ABA Liga Beograd, Srbija 1.6.2022. photo: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Start druge deonice pripao je Zvezdi koja je pre svega preko sjajnog Dobrića uspela da dođe do prednosti. Fenomenalan potez priredio je Alen Smailagić kada je ‘otpadak’ Kevina Pantera pokupio u vazduhu i snažno zakucao!

Rezultat je većim delom bio veoma izjednačen.. Veoma ljuti na sudije bili su sa klupe Crvene zvezde, što je rezultiralo tehničkom greškom za šefa stručnog štaba – Dejana Radonjića. Krajem druge deonice Partizan je uspeo da stekne nešto veću prednost nego što je to bio slučaj tokom većeg dela prvog poluvremena.