0

OVO SE ČEKALO VIŠE OD DVE DECENIJE: Veliki uspeh, navijači u transu – Notingem Forest će ponovo igrati u Premijer ligi! (VIDEO)

Objavljeno: 29.05.22 u 20:12

Ponovo će igrati u eliti.

Posle 23 godine, čuveni engleski klub Notingem Forest vratio se u sam vrh ostvrskog fudbala. Popularni ‘Šumari’ uspeli su danas da u finalu doigravanja Čempionšipa pobede Hadersfild minimalnim rezultatom 0:1, i tako obraduju svoje navijače koji su ovaj podvig čekali više od dve decenije.

Radost gostujućoj ekipi doneo je Levi Kolvil koji je postigao autogol u 43. minutu, kada je nespretno reagovao.

Notingem je bio bolji rival na terenu tokom čitavih 90 minuta igre, dok Hadersfild nije uspeo da stvori nijednu izglednu šansu na meču, pa golman gostujuće ekipe nije imao posla.

Inače, Notingem Forest je klub sa bogatom tradicijom. Stariji ljubitelji fudbala dobro pamte uspehe ove ekipe, a dobro je poznato da je Notingen i dva puta bio šampion Evrope.