Košarka

MEGA SLAVILA U ČAČKU: Izabranike Vladimira Jovanovića zakazali polufinalni duel sa Zvezdom!

Objavljeno: 24.05.22 u 20:52

Odlično izdanje Mege u Čačku!

Košarkaši Mega Mozzarta su okviru druge utakmice finala plej-ina Superlige Srbije savladali Borac u Čačku sa 75:82 (22:27, 15:17, 18:20, 20:18). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su sjajno počeli utakmicu, imali 16 poena razlike u prvoj četvrtini, ali je Borac uspeo da se vrati u meč, da bi Mega serijom 12:0 u trećoj deonici vratila prednost koju je uspela da sačuva do kraja.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Boriša Simanić sa 20 poena i Aleksa Uskoković sa 14. U ekipi Borca je najbolji bio Marko Pecarski sa 25 poena.

Ovom pobedom Mega Mozzart se plasirala u polufinale plej-ofa gde će igrati protiv Crvene zvezde mts u seriji na dve dobijene utakmice, a koja će početi po završetku plej-ofa ABA lige.

Mega je sjajno započela utakmicu pa je rezultat posle 3 minuta igre 0:10. Borac na kratko seče seriju Mege koja nastavlja da dominira na obe strane terena, te poenima Simanića (10 u tom periodu) stiže do velikih plus 16, 5:21. Borac pravi seriju 8:0 te malo po malo smanjuje razliku, Mega na kratko odbija napad Borca, ali Novaković novim trojkama spušta minus na samo 3 poena, da bi Kovačević „flouterom“ postavio rezultat na kraju prve četvrtine, 22:27.

Domaća ekipa posle 3 minuta igre u drugoj četvrtini stiže do prednosti, 30:29. Posle dosta promašaja na obe strane, Mega trojkom Mušikića i poenima Bogavca vodi 32:40 na dva minuta do kraja poluvremena, da bi potom uspela da sačuva prednost pred odmor, 37:44.

Vodila je Mega 42:50 na početku treće deonice, ali Borac serijom 8:0 stiže do izjednačenja. Obe ekipe su u narednih par minuta postigle po 2 poena, a onda pri rezultatu 52:52 na 5 i po minuta do kraja četvrtine Mega u potpunosti zatvara sve prilaze ka svom košu i serijom 12:0 vraća vođstvo. Jedino što je Borac pogodio do kraja deonice je trojka Radovana Đokovića za 55:64 pored poslednjih 10 minuta igre.

Prišao je Borac na 63:66, Uskoković potom pogađa bitnu trojku, Ružencev ispravlja promašaj Simanića za 63:71. Borac prilazi na 4 poena zaostatka, ali loptu preuzima Uskoković koji dva puta probija odbranu Borca do kraja, a takođe je i precizan sa linije slobodnih bacanja, posle čega je Mega i definitivno prelomila utakmicu. Do kraja Borac nije uspeo da ugrozi pobedu Mege koja je na kraju slavila sa 75:82.

Borac: I. Đoković 3, Đ.V. Ćurčić, R. Đoković 11, Lopez 2, Đ.M. Ćurčić, Pecarski 25 (9 skokova), Marinković 6, Novaković 17, Todorović, Andrić, Čarapić 11.

Mega Mozzart: Paunović, Vujić, Ružencev 11 (10 skokova), Rudan 5, Uskoković 14, Kočović, Kovačević 2, Cerovina 3, Grbović 7 (8 skokova), Simanić 20, Mušikić 12, Bogavac 8.