1

ZAVRŠENO DOIGRAVANJE ZA OPSTANAK: Proleter poslednji, Radnički i Pazar idu u baraž!

Objavljeno: 20.05.22 u 19:46

Odigrano sedmo kolo plej-auta.

Danas se završilo poslednje kolo plej-auta za osptanak u Superligi Srbije, a mečevi nisu imali nikakvu rezultatsku neizvesnost.

Na utakmici u Novom Sadu, prežaljeni Proleter se oprostio od elitnog ranga takmičenja porazom od Novog Pazara sa 0:2. Nisu se proslavili Novosađani u ovom delu takmičenja, nisu upisali trijumf, a postigli su svega dva pogotka. Danas su gosti do prednosti stigli nakon užasnog dodavanja Marjanovića, koje je Mustafa presekao i lako savladao čuvara mreže domaćih. Potom, pitanje pobednika je rešeno u samom finišu kada se Maksimović upisao u strelce i postavio konačan rezultatl.

U Kragujevcu, Radnički je poražen od Metalca, još jednog novog drugoligaša, nakon preokreta. Došli su domaći na Čika Dači do prednosti već u devetom minutu preko autogola Jokovića. Nastavili su sa boljom igrom i napadima izabranici Nenada Lalatovića, ali je isključenje Maksimovića u samom finišu prvog dela dovelo do promene slike na terenu. Izjednačili su gosti preko Krajišnika na samom startu nastavka, da bi preokret i konačan rezultat postavio Antonijević deset minuta kasnije.

U Lučanima Mladost se pobedom oprostila od ove sezone, jer je nadigrala Spartak u meču bez ikakvog rezultatskog značaja. Poveli su domaći preko Jojića u tridesetom minutu i sa minimalnim vođstvom otišli na pauzu. Tu se čekalo još petnaest minuta na pogodak, ali je Jojić svojim novim pogotkom duplirao prednost domaćih. Gosti su utešni gol postigli u samom finišu meča.

Radnički i Novi Pazar čekaju svoje rivale u baražu, Proleter i Metalac su već od ranije poznati kao timovi koji su podlegli relegaciji, dok su Mladost i Spartak uspešno obavili svoju misiju u plej-autu.