0

VELIKI PREOKRET INTERA ZA OPSTANAK U TRCI: Neroazuri savladali Empoli!

Objavljeno: 06.05.22 u 21:13

Ostaju u trci za Skudeto!

Fudbaleri Intera su na svom stadionu dobili ekipu Empolija rezultatom 4:2, i pored zaostatka od dva gola nakon već pola sata. Ipak povremena dekoncentracija nije uticala na igrače aktuelnog šampiona, pa su bili bolji rival ceo meč, i uspešno preokrenuli.

Do prednosti su stigli gosti već u petom minutu preko Andree Pinemontija, da bi nakon pola sata igre prednost poduplao Kristijan Aslani. Ipak, dalji tok utakmice je pet minuta pre kraja prvog dela odlučio auto-gol Simona Romanjolija, da bi nekoliko minuta kasnije Lautaro Martinez osigurao Interu neutralan rezultat na pauzi. Argentinac je postigao gol i u 20. minutu nastavka i tako doneo prednost, da bi u nadoknadi vremena Aleksis Sančez postavio konačan rezultat.

Inter je trenutno prvi sa mečom i bodom više od drugoplasiranog Milana, dok je Empoli miran na 14. poziciji.