ATP

OGROMNA POBEDA ZA LAJOVIĆA: Duciju TOP 10 skalp i najava boljih dana!

Objavljeno: 04.05.22 u 14:53

Svaka čast za Dušana!

Sprsk teniser Dušan Lajović ne nalazi se u blistavoj formi u poslednje vremen, ali je danas na Mastersu u Madridu pobedio sedmoplasiranog tenisera sveta, a petog nosioca u Španiji, Kaspera Ruda u tri seta. Rezultat po setovima bio je 7:6, 2:6, 6:4, i tako izborio plasman u treće kolo četvrtog turnira iz serije 1000 u godini.

U prvom setu je viđena ogromna borba, po jedan brejk je viđen na obe strane, pa se sve rešilo u podjednako tesnom taj-brejku, u kom je srpski teniser ipak bio koncentrisaniji. Rud se podigao u drugom setu, konstantno je pretio na servis Lajovića, pa je sa dva brejka mirno priveo set kraju i izjednačio. U odlučujućem delu meča, jedini brejk je viđen u gemu u kom je Norvežanin servirao za opstanak na turniru, ipak Duci je iskoristio priliku i dobio duel na drugoj meč lopti.

U osmini finala Lajović će se sastati sa boljim iz duela u kome igraju Hubert Hurkač i Alehandro Davidovič Fokina.