Košarka

BOSTON PREJAK ZA MILVOKI U REVANŠU: Seltiksi sustigli Bakse! (VIDEO)

Objavljeno: 04.05.22 u 08:43

Ovo ide u šest ili sedam utakmica!

Košarkaši Boston Seltiksa su na svom parketu ubedljivo savladali ekipu Milvoki Baksa u drugom meču polufinala istoka rezultatom 109:89 i tako došli do izjednačenja u seriji. Imali su nakon prve deonice domaći dvocifrenu prednost, da bi potom u nastavku razliku još više povećali i do poluvremena rešili meč. Drugi deo igre je dao utisak da je Boston samo održavao razliku.

Džejlen Braun je bio najefikasniji u ekipi Bostona jer je upisao 30 poena, pet skokova i šest asistencija, a pratio ga je naravno Džejson Tejtum sa poenom manje, tri skoka i osam asistencija. Preko 20 je išao još Grent Vilijams. Kod gostiju najviše se istakao Janis Adetokumbo sa 28 poena  9 skokova, 7 asistencija, ali i 6 izgubljenih lopti, dok je Džru Holidej imao 19 poena, 4 skoka i 7 asistencija.

Sada se serija seli u Vinskonsin gde obe ekipe traže što povoljniji rezultat pre povratka na obalu Atlantskog okeana.