ATP

SJAJAN TENIS I POBEDA KECMANOVIĆA: Miša bolji od Bublika u odličnom meču, overeno drugo kolo Madrida!

Objavljeno: 03.05.22 u 17:06

Nastavlja sa sjajnim tenisom!

Miomir Kecmanović nastavio je sa sjajnim tenisom jer je nakon sat vremena i petnaest minuta igre bio bolji od kazahstanskog tenisera Aleksandera Bublika u dva seta. Rezultat po setovima bio je 6:4, 7:5, pa je tako Miša nastavio sa sjajnom formor u kojoj je od početka godine. Ostaće zabeleženo da u današnjem meču srpski teniser nije napravio čak nijednu iznuđenu grešku.

Kecmanović je solidno počeo meč, već u trećem gemu je imao dve brejk lopte, koje nije realizovao. Za oduzimanje servisa rivalu je morao da čeka još četiri gema, kada je iskoristio tek treću priliku. Potom je set bez problema priveo kraju. Drugi set je bio daleko ujednačeniji, prve brejk prilike su viđene tek u 11. gemu, kada je Miša uzeo servis Bubliku, i potom sa nekoliko vrhunskih poena na svoj servis odneo pobedu.

U narednoj rundi Kecmanovića čeka ogroman izazov, jer mu je rival povratnik nakon skoro dva meseca, Rafael Nadal.