0

Sergej Milinkovic-Savic Srbija v Luksemburg - 2022 FIFA World Cup Qualifier Beograd, 04.09.2021. foto: Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

LUD MEČ U SPECIJI: Preokret i sedam golova – strelac i SMS, sada je u odabranom društvu

Objavljeno: 30.04.22 u 23:23

Fudbaleri Lacija su pobedili Speciju rezultatom 4:3 u utakmici 35. kola italijanske Serije A.

Posle svega devet minuta fudbala je Amijan doneo prednost Speciji, koja je istu očuvala sve do 33. minuta, kada je Ćiro Imobile izjednačio sa penala. Specija je do novog gola došla u 35. minutu kada je Agudelo pronašao put do mreže, da bi Lacio izjednačio na startu drugog dela posle autogola Provedela.

Novo vođstvo Speciji doneo je Hristov u 56. minutu, a onda na scenu stupa Sergej Milinković Savić, koji je nebesko plavim doneo izjednačenje. Ovo je bio njegov deseti gol u sezoni, uz šta ima i 11 asistencija i jedini je sa dabl-dabl učinkom uz Demenika Berardija iz Sasuola, koji je, doduše, šest od svojih 14 golova postigao s penala, a ima i 12 asistencija. Pobedu Laciju i konačni preokret doneo je Aćerbi u 90. minutu.