0

TADIĆ OSTAO BEZ TROFEJA: PSV osvojio Kup Holandije!

Objavljeno: 17.04.22 u 20:25

Fudbaleri PSV-a osvojili su novi pehar.

Oni su u finalu ovog takmičenja koje je odigrano na stadionu ‘De Kujp’ u Roterdamu savladali Ajaks sa 2:1 (0:1).

Filipsovci su tako stigli do prvog trofeja, a ostaje borba za onaj drugi, u prvenstvu Holandije, gde Ajaks na pet kola do kraja ima četiri boda prednosti. Ipak, Tadić i njegovi saigrači se nisu radovali u finalu Kupa.

Kopljanici su poveli sredinom prvog poluvremena kada je mrežu zatresao Gravenbarh. Ipak, PSV je mnogo bolje zaigrao u nastavku. U 48. minutu je Gutijerez pogodio glavom za izjednačenje, a samo dva minuta kasnije je Gakpo doneo potpuni preokret golom sa ivice kaznenog prostora.

U 56. minutu Ajaksu je poništen gol, da bi Tadić potom propustio veliku priliku u 59. minutu.