0

PRIMERA: Real gubio 2:0, a onda na scenu stupa Benzema – Francuz doneo preokret u nadoknadi

Objavljeno: 17.04.22 u 23:54

Nestvarnu sezonu igra Karim Benzema!

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Sevilju 3:2, a gubili su 0:2, u meču 32. kola Primere, što je još jedan veliki korak kraljevskog kluba ka tituli.

Junak pobede Reala je Karim Benzema, koji je doneo konačni preokret timu iz prestonice i učinio da utihne ‘Sančez Pishuan’,

Andalužani su ovim porazom ispustili poslednji korak u šampionskoj trci, iako su imali velikih 2:0. Najpre je u 21. minutu pogodio Ivan Rakitić iz slobodnog udarca, da bi četiri minuta kasnije mrežu zatresao i Erik Lamela.

(VIDEO:YouTube/Arena Sport TV)

Anćelotijev tim je u drugom poluvremenu morao da zaigra na sve ili ništa, i tako je i bilo, a veliku ulogu odigrao je Karvahal, koji je imao dve asistencije. On je prov namestio gol Rodrigu, a onda i Naću za izjednačenje. U finišu meča, u drugom moinutu sudijske nadoknade vremena, Karim Benzema je postigao novi gol i ostavio u tišini ‘Pishuan’.

Francuzu je to bio 25. ovosezonski gol u Primeri, a Real je sada na gotovo nedostižnih 15 bodova u odn osu na Barselonu, dok je Sevilja u bodovnoj ravni sa Kataloncima, ali i uz jednal broj utakmica sa liderom.