Veljko Birmancevic Belgrade, Serbia, 3.12.2020. December 3. 2020. photo: Pedja Milosavljevic / STARSPORT

UMETNOST VELJKA BIRMANČEVIĆA: Genijalna završnica i gol petom! (VIDEO)

Objavljeno: 11.04.22 u 21:20

Fantastičan pogodak mladog ofanzivca!

Tek što je počelo takmičenje u švedskoj fudbalskoj eliti, reprezentativac Srbije, Veljko Birmančević, postigao je pogodak o kojem će se dugo pričati. Mladi ofanzivac nije uspeo da se upiše u strelce u meču prve runde, ali već u drugom kolu je pokazao kakav kvalitet poseduje. Fudbaleri Malmea ugostili su Elfsborg, a utakmica je završena rezultatom 1:1.

Najlepši potez na meču viđen je u 39. minutu. Džo Inge Berget je uposlio bivšeg napadača Čukaričkog, a Birmančević je na magičan način poslao loptu iza leđa golmana gostujućeg sastava. Veljko je uspeo da pobegne dvojici čuvara, pa je udarcem petom zatresao protivničku mrežu.

Gosti su uspeli da dođu do izjednačenja pogotkom Olsona u 50. minutu, što je bilo dovoljno za remi jer se rezultat do kraja meča nije menjao.