Evrokup

MVP PRIZNANJE: Američki centar blistao, nije prošlo nezapaženo!

Objavljeno: 07.04.22 u 18:29

Sjajna utakmica, pobeda i laskavo priznanje!

Partizan je na gostujućem terenu dosta lako savladao ekipu italijanskog Trenta. Rezultat je bio 63:79, a utakmicu je obeležio američki krilni centar – Zek Lidej. On je na terenu proveo svega 25 minuta i za to vreme zabeležio 20 poena, uz 13 uhvaćenih skokova. Iz igre je šutirao 58% (7/12), dok sa linije slobodnih bacanja nije grešio, pa je sva četiri puta bio veoma siguran. Ovakav učinak bio mu je dovoljan da bude proglašen za MVP-ija runde u Evrokupu!

Izabranici Željka Obradovića su tako grupnu fazu Evrokupa završili sa skorom od 12 pobeda i četiri poraza.

Ledej je do sada u Evrokupu odigrao 17 utakmica, na terenu prosečno provodio oko 26 minuta, što mu je bilo dovoljno da beleži 13 poena, 5.3 skokova i nešto više od jedne asistencije po utakmici!