NBA: Blistavo veče Luke Dončića, zatrpao je koš Lejkersa i tako ih stavio u vrlo nezgodnu poziciju! (VIDEO)

Objavljeno: 30.03.22 u 09:21

Kako igra ovaj čovek.

U noći za nama, veče u NBA ligi obeležio je maestralni Luka Dončić, koji je novim tripl-dablom srušio Los Anđeles Lejkerse, a time ih doveo u veoma nezgodinu situaciju.

Dalas je slavio rezultatom 128:110, a već u prvoj četvrtini je bilo jasno ko će iz ovog meča izaći kao pobednik, pošto su Dončić i ‘kompanija’ u prvih 12 minuta postigli čak 43 poena i vodili skoro 20 razlike. Prednost je konstantno rasla, pa je na poluvremenu bilo +30, a do kraja meča uspeli su Lejkersi samo da ublaže potpuni debakl.

Fenomenalni Dončić je postigao 34 poena, iz 12 asistencija i isto toliko skokova, za 30 minuta provedenih na parketu, i tako pokazao u kakvoj se zapravo formi nalazi. Pratio ga je Bulok sa 17 poena, dok je Davis Bertans meč završio sa 14 poena.

U poraženoj ekipi, najbolji je bio Malik Monk sa 28 poena, što je tri više od Rasela Vestbruka. Dalas je i dalje četvrti na Zapadu sa skorom od 47 pobeda i 29 poraza, dok se Lejkersi nalaze u velikom problemu sedam utakmica pre kraja. Oni će do kraja regularnog dela boriti sa Sparsima za to poslednje mesto u plej-in turniru.