0

Aleksandar Mitrovic (L) scores the goal International Football Friendly Match-Hungary v Serbia Budapest, 24.03.2022. foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

SRBIJA POKORILA MAĐARSKU: Piksijeva reprezentacija nastavlja da blista! (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 24.03.22 u 21:25

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je prijateljsku utakmicu sa selekcijom Mađarske, na gostujućem terenu. Iako ova utakmica nije imala rezultatski značaj, od prvog minuta gledali smo veliku borbu na obe strane terena, uz nekolicinu žustrih startova. Sam početak utakmice protekao je u borbi na sredini terena.

International Football Friendly Match-Hungary v Serbia
Budapest, 24.03.2022.

MAĐARSKA: Gulaši Peter, Lang, Z. Nađi, Nego, A. Nađi, A. Salaj, Soboslaj, Šafer, R. Salaj, Botka

SRBIJA: V. Milinković-Savić, Veljković, Nastasić, Pavlović, Živković, Gudelj, Lukić, Kostić, Tadić, S. Milinković-Savić, A. Mitrović

U uvodnom delu meča viđeno je nekoliko prilika na obe strane, a Srbija je došla rano do prednosti od 1:0, pogotkom Filipa Kostića. Međutim taj gol je poništen zbog faula Aleksandra Mitrovića, pa je ostalo 0:0.

Srbija je ponovo povela, ovog puta u 35. minutu susreta, kada je odbrana Mađarske nespretno reagovala nakon udarca Aleksandra Mitrovića. Sudije nisu bile sigurne da li je lopta prešla gol liniju, kao ni da li je Mitrović igrao rukom, pa se više od dva minuta čekala reakcija VAR-a. Ipak nakon dugo pregledanja, gol je priznat!

U nastavku meča selektor Dragan Stojković napravio je odmah nekoliko promena, kako bi što više igrača dobilo šansu.

Čini se da je Srbija oštećena za penal u 73. minutu susreta, jer je Mitrović u gol šansi povučen sa leđa, ali je sudija nakon gledanja VAR-a odlučio da nema penala.

Najbolju šansu na čitavom meču imao je Mitrović u 77. minutu utakmice. Gorostasni centarfor izašao je sam na golmana Gulačija, ali je mađarski golman uspeo sjajno da reaguje i ovog puta sačuva svoju mrežu!

Neverovatnu priliku promašio je Sobozlaj. Šefer je probio po levom krilu, šutirao i pogodio stativu, nakon čega se lopta odbila Sobozlaju, koji je iz neposredne blizine promašio nebranjen gol.