Evrokup

Kevin Punter Partizan v SC Derby-Aba League Season 2021-2022 Beograd, 09.10.2021 foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

EVROKUP: Partizan razbio Slask, ostaje borba za prvo mesto!

Objavljeno: 22.03.22 u 20:30

Košarkaši Partizana su u sklopu 16. kola Evrokupa savladali ekipu Slaska u Vroclavu – 93:71 (29:14, 21:17, 14:22, 29:18).

Crno-beli su opravdali ulogu favorita protiv ovog rivala, kog su savladali drugi put u sezoni, posle trijumfa u Beogradu. Doduše, duel u Beogradu bio je dosta neizvesniji za razliku od večerašnjeg. Ekipa Željka Obradovića je od starta igrala dobro i posle samo tri minuta igre napravila je seriju 10:2. Do sredine prve četvrtine Partizan je stigao do 19:4, a onda i ‘plus 20’ (29:9) i već tada je jasno bilo u kom bi smeru mogla da ide utakmica.

U drugoj četvrtini je tempo opao za razliku od prve, ali je to i odgovaralo srpskom timu koji je bez većih problema održavao visoku prednost do odlaska na veliku odmor, zahvaljujući pre svih Kevinu Panteru koji je posle dve odigrane deonice već imao 15 poena na svom kontu. Odlična igra Partizana se nastavila i na početku drugog poluvremena. Obradović je od igrača zatražio da održe isti intenzitet igre, a činilo se da su ga i poslušali, a domaćin je tek na isteku treće deonice pokazao znage života i prišao na 53:64. Ipak, to nije previše uplašilo crno-bele. Lako je Parni valjak ponovo uspostavio kontrolu, odlepio se i utakmicu rutinski priveo kraju.

Crno-beli su upisali 11. pobedu uz koju imaju i pet poraza, dok je Slask na učinku 3-12. U narednom, pretposlednjem kolu, Slask gostuje Huventudu, dok Partizan neće igrati meč protiv Lokomotive Kuban, zbog suspenzije ruskih klubova od strane takmičenja. U narendom kolu ABA lige, u sklopu derbija runde, crno-beli u nedelju (17 sati) gostuju u Ljubljani ekipi Cedevita Olimpije.