0

SERIJA A: Atalanta lako izašla na kraj sa Mihinom Bolonjom!

Objavljeno: 20.03.22 u 23:25

Fudbaleri Atalante savladali su na gostovanju Bolonju rezultatom 1:0 u okviru 30. kola italijanske Serije A.

Boginja je od samog početka diktirala tempo utakmice i već na startu stvorila veliku priliku kada je Skalvini pogodio stativu. Zatim je odgovorio Orsolini, ali u prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi u drugom šanse propustili prvo Arnautović, a onda i Hateboer i Kopmajners.

Ipak, ključni momenat utakmice dogodio se u 82. minutu. Tada je Mustafa Sise primio loptu u kaznenom prostoru Bolonje i rutinski savladao nemoćnog Skorupskog, čime je doneo vođstvo, a ispostavilo se na kraju i postavio konačan rezultat ovog meča. Do kraja utakmice je poništen gol Atalanti koji je bio deo Pašalića.

Atalanta je ovom pobedom stigla do šeste pozicije sa 51 bodom, koliko ima i Roma, dok je Bolonja 13. sa 33 osvojena boda u dosadašnjem delu sezone.