Košarka

BOGDANOVIĆ I EKIPA BOLJI OD KLIPERSA: Fantastična partija Dončića! (VIDEO)

Objavljeno: 12.03.22 u 08:50

Zanimljiva noć na terenima širom Sjedinjenih Američkih Država!

U noći između petka i subote snage su odmerile ekipe Atlante i Los Anđeles Klipersa. Hoksi su pred 16 hiljada navijača upisali novi trijumf. Po završetku utakmice u ‘Stejt Farm Areni‘ na semaforu je pisalo 112:106.

Domaćin je bio raspoloženiji na početku duela. Hoksi su se još jednom prikazali kao odličan rival na domaćem terenu. Atlanta je prvu četvrtinu rešila u svoju korist, rezultatom 33:24.

Gosti iz Los Anđelesa zaigrali su bolje u drugoj deonici. Uhvatili su Klipersi ritam i publika je imala priliku da posmatra egal utakmicu. Druga deo završena je rezultatom 27:35.

Nije dozvolio domaćin Klipersima da dođu do preokreta. Hoksi su kontrolisali rezultat nakon velike pauze. Treći period igre pripao je ekipi iz ‘Stejt Farm Arene‘ sa 30:26.

Odlučujuću deonicu obeležio je vrlo skroman napadački učinak na obe strane terena. Četvrtina je završena rezultatom 22:21, a Hoksi su ponovo obradovali svoju publiku.

Trej Jang je bio lider domaćeg sastava. Amerikanac je ubacio 27 poena, uz pet skokova i 11 uspešnih dodavanja. Reprezentativac Srbije, Bogdan Bogdanović, završio je meč sa učinkom od 11 postignuti poena, tri uhvaćene lopte i šest asistencija.

Svetla tačka u redovima Klipersa bio je Ivica Zubac. Hrvatski centar je postigao 24 poena, 12 skokova i četiri asistencije.

Košarkaši Dalasa bili su bolji od Hjustona na gostovanju u ‘Tojota Centru‘. Maveriksi su slavili sa 100:113.

Luka Dončić je ubacio 30 poena, uz 14 skokova i šest asistencija. Boban Marjanović nije uspeo da poentira.

Orlando Medžik – Minesota 118:110

Boston Seltiks – Detroit Pistons 114:103

Memfis Grizlis – Njujork Niks 118:114

Majami Hit – Klivlend Kavalirs 117:105

Nju Orleans Pelikans – Šarlot Hornets 120:142

San Antonio Spars – Juta Džez 104:102

Finiks Sans – Toronto Raptors 112:117

Los Anđeles Lejkers – Vašington Vizards 122:109