0

Jelena Agbaba Tamara Radojevic Uros Bregar Srbija - Turska, zene, rukomet, kvalifikacije za evropsko prvenstvo 6.10.2021. Zrenjanin Srbija foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

ŠVEĐANKE BOLJE U REVANŠU: Srbija nije uspela da parira u drugom poluvremenu!

Objavljeno: 05.03.22 u 20:30

Nastavlja se borba za plasman na Evropsko prvenstvo!

Posle slavlja u Zrenjaninu i osvojena dva važna boda u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, Srbija je poražena u drugom susretu sa Švedskom. Naša selekcija je uspevala da parira domaćinu u prvom poluvremenu, ali nakon toga odlična Švedska ekipa je bila ubedljiva i savladala naše devojke rezultatom 33:25.

Šveđanke su početnu inicijativu pretvorile u rezultatsku prednost i nakon što je Srbija prvi put stigla do izjednačenja 4:4 u 7. minutu, Švedska pravi seriju od 3:0. Međutim, naše devojke ubrzo uzvraćaju istom merom, pa se od 7:7 u narednim minutima igralo gol za gol. Srbija uspeva da povede sa 11:10 u 19. minutu i kada se činilo da su naše devojke okrenule igru u svoju korist, Šveđanke su se razigrale. Energičnim nastupom uspevale su lako da dođu do golova, pa su pred kraj prvog dela igre stekle 4 gola prednosti.

U drugom poluvremenu Švedska je nastavila tamo gde je stala po isteklu prvih 30 minuta. Golmanka Šveđanki, Džesika Ride je ušla u izuzetnu seriju odbrana, pa je Srbija teško dolazila do pogodaka. Nervoza je dodatno doprinela da se ulazi u greške, a protivnik je, činilo se sve uspevao da pogodi. Sredinom poluvremena Šveđanke uspele da dođu do osam golova prednosti i već tada da reše pitanje pobednika. Demoralisana Srbija nije imala energije da se vrati u meč i na kraju je Švedska slavila rezultatom 33:25.

Najefikasnija u ekipi Srbije bila je Jelena Agbaba sa 4, dok su po 3 pogotka postigle Sanja Radosavljević, Jelena Lavko, Jovana Kovačević i Marija Petrović. U selekciji Švedske istakla se Jamina Roberts sa 8 i Dženi Karlson sa 6 golova.

Posle dva martovska susreta sa Švedskom, našu selekciju do kraja kvalifikacija očekuje gostovanje Turskoj 20. aprila i utakmica sa Islandom, koja se 23. aprila igra u Srbiji.

Evropsko prvenstvo za rukometašice na programu je od 4. do 22. novembra 2022. godine u Sloveniji, Severnoj Makedoniji i Crnoj Gori. Pored već četiri poznata učesnika EHF EURO 2022 – domaćina Slovenije, Severne Makedonije, Crne Gore, kao i aktuelnog šampiona Evrope, Norveške, za preostalih 12 mesta na takmičenju kroz kvalifikacije se bore 24 ekipe. Po dve najbolje plasirane selekcije iz šest kvalifikacionih grupa obezbediće učešće na kontinentalnom šampionatu.

ŠVEDSKA – SRBIJA 33:25 (17:14)

ŠVEDSKA: Bundsen, Melegard 2, Stromberg 1, Blom 5, Roberts 8, Petren, Ride, Dano 4, Lagerkvist, Lindkvist 1, Hagman 4, Torleifsdotir, Hanson 1, Karlson 6, Gulberg 1, Danielson

SRBIJA: Radosavljević 3, Trifunović 1, Vukajlović, Bogojević, Lavko 3, J. Agbaba 4, Janjušević 2, Risović, Radojević 2, Kovačević 3, Stamenić, Lovrić 1, Stoiljković 2, Liščević 1, Petrović 3, Graovac