Košarka

JANG PREDVODIO ATLANTU DO POBEDE: Odlično izdanje Bogdanovića protiv Bulsa! (VIDEO)

Objavljeno: 04.03.22 u 08:18

U noći između četvrtka i petka odigrano je sedam utakmica NBA lige.

Košarkaši Atlanta Hoksa ugostili su Čikago Bulse u ‘Stejt Farm Areni‘. Domaćin je ostvario novi trijumf pred nešto više od 17 hiljada navijača. Utakmica je završena rezultatom 130:124.

Čikago je bolje startovao. Bulsi su vodili sve do četvrte deonice, a onda je domaćin uzvratio sjajnom igrom.

Bulsi su su nakon 12 minuta igre stekli +6. Do poluvremena su povećali prednost na 56:63. Bila je to egal utakmica, Hoksi su konstatno jurili priključak. Boljim izdanjem nakon velike pauze Atlanta je prišla na -2 po završetku trećeg perioda igre.

Trej Jang je bio fenomenalan i predvodio je tim do pobede! Atlanta je slavila sa 40:32 u odlučujućoj četvrtini. a Jang je meč završio sa učinkom od 39 postignutih poena, tri skoka i 13 asistencija. Bogdan Bogdanović je bio odličan sa 20 poena, četiri uhvaćene lopte i dva uspešna dodavanja.

U redovima Bulsa istakli su se neverovatni Demar Derozan i Zek Lavin sa po 22 postignuta poena. Nikola Vučević je dodao 21 poen, 11 skokova i pet asistencija.

Vrhunsku partiju pružio je Luka Dončić u pobedi Dalasa nad Golden Stejt Voriorisima. Maveriksi su slavili sa 122:113, a reprezentativac Slovenije je ubacio 41 poen, uz 10 uhvaćenih lopti i devet uspešnih dodavanja. Boban Marjanović nije ulazio u igru, a Nemanja Bjelica je u dresu Voriorsa zabeležio samo dva skoka.

Atlanta Hoks – Čikago Buls 130:124

Boston Seltiks – Memfis Grizlis 120:107

Bruklin Nets – Majami Hit 107:113

Toronto Raptors – Detroit Pistons 106:108

Dalas Maveriks – Golden Stejt Voriors 122:113

San Antonio – Sakramento Kings 112:115

Los Anđeles Klipers – Los Anđeles Lejkers 132:111