0

EVERTON SE MUČIO PROTIV PETOLIGAŠA: Rondon odveo ‘Karamele’ u četvrtfinale! (VIDEO)

Objavljeno: 03.03.22 u 23:51

Snažan otpor gostujućeg sastava!

Na ‘Gudison Parku‘ odigrana je utakmica osmine finala FA kupa između Evertona i Borehem Vuda. Domaćin je uspeo da opravda ulogu favorita, ipak na teži način od očekivanog. Karamele su bile bolje od petoligaša, rezultatom 2:0.

Izabranici Frenka Lamparda dominirali su tokom svih 90 minuta igre, ali gosti su dugo čuvali svoju mrežu. Everton je šutirao čak u 23 navrata, dok su fudbaleri Borehem Vuda zapretili samo jednom.

Prvi pogodak na meču viđen je tek u 57. minutu. Salomon Rondon je zatresao mrežu niželigaša, a Keni se našao u ulozi asistenta.

Everton je u 84. minutu u potpunosti rešio pitanje pobednika. Rondon je ponovo pokazao kakav kvalitet poseduje. Reprezentativac Venecuele je ponovo postigao pogodak, vredan plasmana u četvrtfinale FA kupa.