0
ATP

(191007) -- SHANGHAI, Oct. 7, 2019 (Xinhua) -- Andy Murray of Britain reacts during the men's singles first round match between Andy Murray of Britain and Juan Ignacio Londero of Argentina at 2019 ATP Shanghai Masters tennis tournament in Shanghai, east China, on Oct. 7, 2019. (Xinhua/Ding Ting)

TEŽAK PORAZ VELIKOG ŠAMPIONA: Marej uzeo samo jedan gem, počišćen za sat vremena! (VIDEO)

Objavljeno: 16.02.22 u 22:15

Teško da će Škot ponovo biti faktor u tenisu

Trostruki Grend slem šampion i vlasnik dva zlata sa Olimpijskih igara, Endi Marej, poražen je lako, u turniru ATP serije 250 u Dohi, od Roberta BautisteAguta 2:0 (6:0, 6:1) nakon samo 68 minuta igre. Španac je od početka dao na znanje nekadašnjem prvom teniseru sveta da nema šta da traži u duelu sa njim pa je nakon samo 26 minuta osvojio prvi set bez izgubljenog gema.

Drugi set je počeo nešto većom borbom, gde je na početku Endi uzeo svoj jedini gem na meču. Nije lako, kao što rezultat pokazuje, Agut dobio ovaj set, imao je i Britanac nekoliko prilika da oduzme servis rivalu, ali do toga nije došlo, pa je nakon 42 minuta borbe, i drugi set pripao Špancu.

Bolji iz ovog duela ide na megdan Alehandru DavidovičuFokini, koji je nakon skoro tri sata i tri seta igre savladao Danijela Evansa, Marejevog sunarodnika. U potencijalnom polufinalu boljeg iz tog meča čekaju Marin Čilić ili Karen Hačanov, dok bi u finalu iz druge strane žreba mogli očekivti prvog nosioca na turniru, Denisa Šapovalova.