Fudbal-Super League Season 2020/2021 Cukaricki v Metalac (Gornji Milanovac) Damjan Krajisnik (R) and Marko Docic Beograd, 03.03.2021. foto: Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

KRAJIŠNIK PRESUDIO NOVOPAZARCIMA: Tri penala u Gornjem Milanovcu! (VIDEO)

Objavljeno: 13.02.22 u 18:20

Loša realizacija sa bele tačke!

Završena je još jedna utakmica 22. kola Superlige Srbije! Stadion u Gornjem Milanovcu bio je mesto odigravanja duela između Metalca i Novog Pazara. Domaći sastav je napravio veliki korak u direktnoj borbi za opstanak u eliti, jer je slavio minimalnim rezultatom (1:0).

Metalac je zabeležio prvi trijumf nakon četiri vezana poraza i prestigao je današnjeg rivala na tabeli.

Publika je posmatrala prilično izjednačen meč. Domaćin je ipak bio konkretniji u ofanzivi, pa je stvorio nekoliko prilika više u odnosu na rivala.

Utakmicu je obeležio veliki broj kanzenih udaraca. Glavni arbitar, Nikolić, pokazao je na belu tačku u tri navrata.  Metalac prvu priliku sa 11 metara nije realizovao u 41. minutu.

Prilikom drugog penala, domaćin je bio pažljiviji. Iskusni vezista, Damjan Krajišnik, zatresao je mrežu koju čuva Luka Kukić.

Bilo je jasno da će uslediti velika borba i neizvesna završnica. Očekivanja su ubrzo ostvarena. Novi Pazar je propustio fantastičnu priliku da dođe do izjednačenja u 73. minutu. Gosti nisu iskoristili jedanaesterac.

Metalac u narednom kolu dočekuje Vojvodinu, dok će Novi Pazar ugostiti ekipu Kolubare iz Lazarevca.