0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Zvezda ubedljiva protiv Zadra, sjajna partija Ognjena Dobrića

Objavljeno: 13.02.22 u 20:33

U 20. kolu ABA lige, Crvena zvezda je pobedila Zadar – 91:69 (26:22, 25:15, 19:16, 21:16).

Nastavili su crveno-beli sa pobedama u regionalnom takmičenju i nakon trijumfa nad Uniksom i Megom, spremno dočekuju Kup Radivoja Koraća. Gosti iz Hrvatske, iako su došli sa samo devetoricom igrača i bez glavnog trenera, uspeli su da pruže dostojan otpor, što ipak nije bilo dovoljno za megdan protiv aktuelnog šampiona.

Tokom većeg dela utakmice, igralo se u serijama, a Zvezda je na kraju prve četvrtine ispustila prednost od četiri poena. Zadar je dva puta imao vođstvo, doduše minimalno, a u prvom poluvremenu je najveći plus domaćih bio 15 poena, dok se na odmor otišlo sa 51:37. U trećoj četvrtini je domaći sastav imao maksimalnih 26 poena koševa, ali se Zadar nije predavao i ubrzo je stigao nadomak jednocifrenog zaostatka. Ipak, više od toga nije mogao. Zvezda je tada napravila seriju 11:0 i prelomila utakmicu.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 23 poena (2/2 za dva, 5/5 za tri, 4/4 slobodna bacanja), dok ga je pratio Simonović sa 14. Na drugoj strani je Jordano postigao 16, a Mavra 13.