0
Košarka

Jelena Brooks and Sonja Vasic-Oprostaj Kosarka-Srbija v Australija-Women’s Basketball World Cup 2022 Qualifying Tournament Beograd,101.02.2022. foto: Srdjan StevanovicStarsport.rs ©

PRIČAĆE SE DUGO O OVIM DEVOJKAMA: Košarkašice srušile Australiju, obezbeđen plasman na Svetsko prvenstvo! (FOTO)

Objavljeno: 12.02.22 u 23:20

Anderson briljirala u dresu naše nacionalne selekcije!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije ne prestaje da oduševljava celu naciju. U okviru kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo, izabranice Marine Maljković napravile su pravi podvig. Srbija je je u Hali sportova ‘Ranko Žeravica‘ savladala Australiju rezultatom 78:71.

Jelena Brooks and Sonja Vasic-Oprostaj
Kosarka-Srbija v Australija-Women’s Basketball World Cup 2022 Qualifying Tournament
Beograd,101.02.2022.

Naše dame su u prvom kolu bile bolje od Južne Koreje, pa je plasman na prestižno takmičenje obezbeđen pre odlučujuće runde. Utakmica sa Brazilom, koja je na programu u nedelju, neće imati rezultatski značaj za Srbiju.

Marina Maljković je znala o kakvom protivniku je reč. Bilo je jasno da uloga favorita pripada gostujućem sastavu, ali kao i uvek kada su naše dame u pitanju, očekivala se borba do poslednjeg sudijskog zvižduka. Naša selekcija je opravdala očekivanja. Devojke su ostavile poslednji atom snage na terenu.

Po završetku prvog poluvremena bilo je jasno da će uslediti neizvesna završnica. Australija je nakon 20 minuta košarke vodila sa 38:40.

Gostujuća selekcija je uspela da održi prednost i tokom treće deonice. Uoči starta odlučujućeg perioda igre, na semaforu je pisalo 53:56.

Srbija je zablistala kada je bilo najpotrebnije! Ivon Anderson je predvodila devojke do velike pobede. Četvrta četvrtina završena je rezultatom 25:15 u korist domaćina.

Najzaslužnija igračica za plasman Srbije na Svetsko prvenstvo je Anderson. Ivon je meč završila sa učinkom od 30 postignutih poena i šest uhvaćenih lopti. Aleksandra Crvendakić je dodala 12 poena, tri skoka i četiri asistencije, dok je Tina Krajišnik ubacila 11 poena.

Vitkomb je za Australiju dala 18 poena uz šest asistencija.