0

ČELSI NA KROVU SVETA: Haverc je ponovo heroj!

Objavljeno: 12.02.22 u 20:24

Šampioni Evrope i Sveta!

U okviru finala Svetskog klupskog prvenstva sastale su se ekipe Čelsija i Palmeirasa. Nakon regularnih 90 minuta rezultat je bio 1:1, pa je utakmica otišla u produžetke, gde se ispostaviće se bolje snašao Čelsi! U regularnom toku utakmice, golove su postigli Romelu Lukaku i Rafael Veiga!

Precizan u 117. minutu sa bele tačke bio je Kai Haverc, koji je ispostaviće se prelomio utakmicu.. Bitno je podsetiti da je finale Lige šampiona takođe rešio mladi nemački fudbaler, postigavši jedini pogodak u meču vrednom trofeja.

Ovo je prva titula Svetskog klupskog prvaka u njihovoj istoriji! Prošli put kada su osvojili Ligu šampiona i predstavljali Evropu na ovom takmičenju, poraženi su u finalu od Korintijansa sa 1:0, a reč je o 2012. godini, kada je domaćin bio Japan!