0

PLAVCI ĆE SE BORITI ZA SVETSKU TITULU: Lukaku spasio Čelsi, Al Hilal pokazao zube engleskom gigantu! (VIDEO)

Objavljeno: 09.02.22 u 19:50

Čelsi se plasirao u finale Svetskog klupskog prvenstva.

Uspeli su fudbaleri Čelsija da minimalnim rezultatom pobede Al Hilal (1:0), i tako obezbede plasman u finale Svetskog klupskog prvenstva.

Mnogi su verovali da će velikan iz Londona na lakši način da stigne do pobede, međutim Al Hilal je pokazao zube ‘plavcima’ i do kraja meča se nije predavao.

Imao je Čelsi terensku inicijativu, stezao je obruč oko protivničkog šesnaesterca, međutim lopta nije htela u gol. Tako je bilo sve do 32. minuta kada je Lukaku postigao jedini i pobedonosni gol za svoj tim.

Mogao je Al Hilal u drugom poluvremenu da izjednači rezultat, ali je Kepa nekoliko puta odlično intervenisao i uspešno sačuvao svoju mrežu.

U borbi za trofej, Čelsi će odmeriti snage sa Palmeirasom.