0

MENDI HEROJ NACIJE: Mane pogodio ključan penal!

Objavljeno: 06.02.22 u 22:52

Gotov je još jedan Afrički kup nacija!

Finale Afričkog kupa nacija igrale su reprezentacije Senegala i Egipta.. Nesumnjivo da su najveće zvezde ovih dveju selekcija Sadio Mane na jednoj strani i Mohamed Salah na drugoj strani, pa bi se moglo reći da su navijači Liverpula bili ‘debelo’ podeljeni uoči finalnog susreta.

Apsolutni favorit na ovom susretu bila je ekipa Senegala, koja je to demonstrirala i na terenu.. Mnogo prilika i šansi, ali bez previše uspeha. Fenomenalno veče imao je golman EgiptaGabaski. Već u 7. minutu kazneni udarac za Senegal promašio je Sadio Mane! Nakon 120 minuta igre, nije bilo pogodaka, pa se pristupilo izvođenju penala, kako bi se dobio šampion Afrike za 2022. godinu!

Senegal je bio bolji nakon penal serije rezultatom 4:2! Ovo je ujedno i prvi put u istoriji Senegala da osvoje Afrički kup nacija!