AdmiralBet ABA Liga

IGOKEA SIGURNA U LAKTAŠIMA: FMP nastavio seriju poraza!

Objavljeno: 03.02.22 u 23:39

Loša forma ekipe iz Železnika!

Odložena utakmica 15. kola ABA lige između Igokee i FMP-a, odigrana je u četvrtak u Laktašima. Domaćin je iskoristio lošu formu popularnih ‘Pantera‘ i upisao trijumf rezultatom 73:61.

Ekipa Dragana Bajića sada je na skoru 9-8, dok tim iz Železnika i dalje čuva četvrtu poziciju sa učinkom 10:6.

Igokea je bila u vođstvu od samog starta, pa do poslednje sekunde meča. FMP oslabljen izostanakom Gareta Nevelsa, nije uspeo da odgovori na kvalitetnu partiju raspoloženog domaćina.

Tim iz Železnika je održavao rezultatski priključak u prvom poluvremenu, ali domaćim je uspeo da prelomi utakmicu sjajnom igrom u nastavku utakmice.

Igokeu su do trijumfa predvodili Dešon Stivens i Džejms Robinson sa po 12 poena, dok je Aleksa Radanov dodao 11.

Najbolji akter u redovima FMP-a bio je Marko Radonjić sa 14 postignutih poena. Pratili su ga Stepanović i Šaranović, koji su utakmicu završili sa po devet ubačenih poena.