Košarka

TEJTUM JE ČUDOVIŠTE: Masakr Seltiksa u Kapitalu! (VIDEO)

Objavljeno: 23.01.22 u 23:55

Boston rutinirao Vašington u gostima!

Košarkaši Boston Seltiksa lako pobedili Vašington Vizardse u ‘Capitol One Areni’ rezultatom 87-116, pri čemu rezultat nije bio neizvestan ni jednog momenta i sve četvrtine su otišle u ruke Seltiksa.

Čudovišnu partiju odigrao je Džejson Tejtum koji je za samo 33 minuta ubacio neverovatnih 51 poen, uz šut za tri poena neverovatnih 9/14! Momak iz Sent Luisa je na sve to i uhvatio 10 skokova i podelio 7 asistencija uz samo jednu izgubljenu loptu. Najbolji uz njega bio je Džejlen Braun sa 18 poena i 10 skokova.

Za Čarobnjake najbolji je standardno bio Bredli Bil sa 19 poena i 7 asistencija, dok je Deni Avdija ubacio 13 poena i uhvatio 7 skokova. Vaštington je deseti na tabeli, jedno mesto ispod Bostona sa pobedom ali i utakmicom manje, a obe ekipe sa obale Atlantskog okeana su ostvarile po 24 poraza ove sezone.