0

(191103) -- BIRMINGHAM, Nov. 3, 2019 (Xinhua) -- Liverpool's manager Jurgen Klopp is seen before the English Premier League match between Aston Villa and Liverpool in Birmingham, Britain on Nov. 2, 2019. FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS. NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR "LIVE" SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 45 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS. (Xinhua)

LIVERPUL SIGURAN NA ‘ENFILDU’: Jirgen Klop režirao 90 minuta dominacije! (VIDEO)

Objavljeno: 16.01.22 u 18:49

Domaćin opravdao ulogu favorita!

Publika je u nedelju od 15 časova imala priliku da uživa u utakmici 22. kola Premijer lige, između Liverpula i Brentforda. Izabranici Jirgena Klopa slavili su na ‘Enfildu‘ sa 3:0.

Liverpul je dominirao tokom svih 90 minuta utakmice. ‘Lepršava’ igra i veliki broj udaraca obradovali su pristalice domaćeg sastava. Posed lopte bio je u potpunosti na strani Liverpula, a domaćin je uputio čak 27 udaraca ka golu protivnika.

Brentford je odolevao sve do 44. minuta, ali tada je Fabinjo slomio otpor gostujućeg sastava. Iskusni Brazilac je iskoristio asistenciju Trenta Aleksandera-Arnolda.

Liverpul je duplirao prednost u 69. minutu. Mrežu golmana Fernadeza zatresao je Aleks Okslejd-Čemberlejn. Reprezentativac Engleske našao se na pravom mestu i na sjajan način iskoristio kvalitetan centaršut Endija Robertsona.

Konačan rezultat postavljen je u 77. minutu utakmice. Golman Brentforda morao je da izvadi loptu iz svoje mreže po treći put na meču, a glavni krivac za to je Takumi Minamino. U ulozi asistenta našao se reprezentativac Brazila, Roberto Firmino.