0
Košarka

(190910) -- DONGGUAN, Sept. 10, 2019 (Xinhua) -- Nikola Jokic of Serbia looks on during the quarter-final match between Argentina and Serbia at the 2019 FIBA World Cup in Dongguan, south China's Guangdong Province, Sept. 10, 2019. (Xinhua/Xue Yubin)

NBA: Sjajna partija Jokića, Denver ‘brojao’ do 140! (VIDEO)

Objavljeno: 14.01.22 u 08:42

Još jednu dobru utakmicu odigrao je srpski centar.

Nikola Jokić je predvodio Denver Nagetse do pobede nad Portlandom rezultatom 140:108. Somborac je na parketu proveo manje od pola sata i za to vreme postigao 20 poena (8/10 iz igre, 1/2 trojke, 3/3 slobodna bacanja), uz osam skokova, sedam asistencija i dve blokade.

Nagetsi su utakmicu prelomili još u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 41:28 i od tog momenta se pitanje pobednika nije postavljalo, a do poluvremena su imali i ‘plus 17’.

Pored Jokića, istakao se Barton koji je imao 21 poen, dok je na drugoj strani u odsustvu Lilarda i Mekaluma najbolji bio Ben Meklemor sa 18 poena.

Ekipa Majka Melouna je posle ovog trijumfa ostala na šestoj poziciji na tabeli Zapadne konferencije sa skorom 21-19. Portland je četiri mesta niže sa 16 pobeda i 25 poraza.

(VIDEO:YouTube/Hooper Highlights)