0

PREMIJER LIGA: Lids i Brentford ostvarili nove pobede, Everton i Brajton režirali pravi spektakl!

Objavljeno: 02.01.22 u 17:34

Odigrane su još tri utakmice 21. kola Premijer lige.

Everton je na svom terenu izgubio od Brajtona rezultatom 3:2, a ovo je bez sumnje najinteresantniji meč ovog kola, bar za sada. Gosti su poveli u ranoj fazi utakmice preko Mek Alistera, da bi već u 21. minutu rezultat bio 0:2 kada se u strelce upisao i Den Barn.

Mogao je Everon već u 25. minutu da smanji prednost, ali je sa bele tačke Dominik Kalvert-Luin bio neprecizan. Ipak, to se dogodilo u 53. minutu. Entonio Gordon je uputio jak udarac, a lopta je ka golu zakačila jednog defanzivca gostiju i završila u mreži. Delovalo je da Everton može da stigne do izjednačenja, ali kada su to svi pomislili, Mek Alester je režirao novi šok za domaće. U 71. minutu je postigao gol za 3:1.

Uspeo je Everton da smanji zaostatak u 76. minutu, kada se drugi put na meču u strelce upisao Gordon.

Brentford je takođe upisao bitnu pobedu, pošto je savlado Aston Vilu rezultatom 2:1, dok je i Lids bio bolji od Barnlija – 3:1.