0
Košarka

Nikola Jokic Friendly basketball game Serbia - Lithuania 10.8.2019. (credit image & photo: Pedja Milosavljevic / STARSPORT) litvanija srb ija

NBA: Jokićeva maestralna partija ostala u senci velikog haosa – Srbin ponovo isključen, ‘popio’ lakat pa napao sudiju! (VIDEO)

Objavljeno: 14.12.21 u 08:19

Denver je jutros zabeležio novu pobedu.

Nikola Jokić i ‘družina’ bili su bolji od Vašingtona, te slavili rezultatom 113:107. Kao i što je očekivano, srpski as je ponovo zabeležio fantastičnu partiju. Na parketu je proveo 30 minuta i za to vreme postigao je 28 poena (9/14 iz igre, 1/2 za tri).

Uz to, imao je devet asistencija i 19 skokova, malo mu je falilo da ostvari novi tripl-dabl učinak. To bi se verovatno i desilo, da nije isključen pre kraja utakmice. Tokom poslednje četvrtine Jokić je dobio nezgodan udarac, lakat u lice, nakon kog je ostao na zemlji. Sudije nisu dodelile faul što je razbesnelo našeg košarkaša, koji je već u narednom napadu prigovorio, pa je isključen.

Ta odluka kao da je dala krila gostima iz Vašingtona, koji su počeli da smanjuju razliku, a Jokić je prilično besan napustio teren, dok su saigrači su pokušavali da ga smire.

U ekipi Nagetsa istakao se i Monte Moris koji je meč završio sa 22 poena, dok je Eron Gordon postigao 16 poena.

Kod poražene ekipe, najbolji je bio Davis Bertans sa 21 poenom, pratio ga je Bredli Bil koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 9 poena i 10 skokova.