0

Radoslav Batak Super liga Srbije, Crvena Zvezda - Radnicki Nis Superliga 24.10.2021. Beograd Srbija foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

PODELA PLENA NA ‘ČAIRU’: ‘Nismo imali sreće! Morali smo da rešimo meč u prvom poluvremenu’

Objavljeno: 11.12.21 u 23:53

Fudbaleri Radničkog iz Niša i Čukaričkog odigrali su nerešeno 1:1, u 20. kolu Superlige Srbije.

Nakon 90 minuta dominacije protiv Čukaričkog, Radnički je morao da se zadovolji samo bodom. Utakmicu su obeležile dobra igra domaćeg tima, teške povrede, težak teren, hladno i kišovito vreme, te dva gola iz penala. Gosti su poveli u 36. minutu preko Jovanovića, a izjednačio je
Pejović u 73. Odnos udaraca u okvir gola na ovoj utakmici bio je 11:1 u korist niške ekipe.

Po završetku utakmice, oglasio se šef stručnog štaba Radničkog, Radoslav Batak.

-Nismo imali sreće. Morali smo sve da rešimo u prvom poluvremenu. Imali smo i igru i šanse da to uradimo. Dominirali smo, imali smo 11 udaraca u okvir gola, a oni jedan, ali smo primili taj gol iz greške i došli u nezgodnu situaciju. Uslovi su bili jako teški, teren je bio loš, a mi smo dobra ekipa kojoj odgovara igra na kvalitetnim terenima. Bili smo visoko sve vreme, pritiskali smo ih, dali smo gol na vreme, imali smo 20 minuta da dođemo do pobede, stvorili smo još nekoliko dobrih šansi, ali
nismo nagrađeni za uloženi trud. Žao mi je. I u prošloj utakmici nam je falila sreća da upišemo pobedu, ali nema nazad. Čeka nas još jedna utakmica do pauze. Gostovaćemo Proleteru i moramo da se fokusiramo i pokušamo da dobijemo taj meč.

Utiske o meču izneo je i asistent Saše Ilića, Veličko Kaplanović.

-Nismo se najbolje snašli na početku utakmice po ovom teškom terenu. Radnički je mnogo bolje otvorio i imali smo sreće što nismo primili gol. Omela nas je mnogo povreda Ndiajea, koji je mnogo bitan igrač za nas. Tako da je i to uticalo na naš loš početak. Kasnije smo poveli i spasili se do pauze. U drugom poluvremenu je malo šta ličilo na fudbal. Uslovi za igru bili su katastrofalni. Ovakav teren ne odgovara našoj igri. Ostali smo i sa igračem manje i posle svega moramo biti zadovoljni ovim bodom.